English (UK)Hrvatski

Državno natjecanje tehničara za brodostrojarstvo

BS2

U srednjoj školi Petar Šegedin u Korčuli održano je Državno natjecanje tehničara za brodostrojarstvo u kojem redovito sudjeluje i naša škola. Na natjecanju su sudjelovali učenici trećih razreda Karlo Bučić i Marin Baričić, pod mentorstvom prof. Marina Kneževića i Leonarda Šanga. Ove godine su na natjecanju sudjelovali i učenici iz srednje Pomorske škole Kotor iz Crne Gore. Sudjelovalo je ukupno 16 učenika, a natjecali su se u tri područja – praktične vježbe (zavarivanje i mjerenje istrošenosti košuljice brodskog dizelskog motora), vježbe na strojarskom simulatoru (upravljanje dizel generatorima i brodskim pumpama) te pismena provjera znanja (svi stručni predmeti).

Pred našom školom bio je veliki zadatak obrana prošlogodišnjeg prvog i drugog mjesta, no u jakoj konkurenciji naši učenici su osvojili 5. i 7. mjesto.

BS1

BS