Učenici razgledali "Krakovske jaslice"

krakovske jaslice

U Gradskoj loži otvorena je izložba "KRAKOVSKE JASLICE" u organizaciji Narodnog muzeja Zadar i Povijesnog muzeja grada Krakova. Ovom izložbom krakovske jaslice izlažu se prvi put u Hrvatskoj, a izložba je uvrštena u program obilježavanja manifestacije Krševanovi dani kršćanske kulture u organizaciji Zadarske nadbiskupije. Trajanje izložbe je od 29. studenog 2016. do 15. siječnja 2017. Zbog jedinstvenosti i važnosti postava ove izložbe u Gradskoj loži ovu izložbu su posjetili i učenici 4BS razreda Pomorske škole Zadar s profesoricom hrvatskoga jezika i književnosti Teom Vidaić. Učenicima se jako svidjela izložba pa su sudjelovali i u edukativnom programu koji im je izložila kustosica izložbe, te u kreativnoj radionici. Svoje dojmove učenici i profesorica trajno su zabilježili i u knjizi dojmova o izložbi "KRAKOVSKE JASLICE". Bilo je to jedno edukativno, simpatično i kreativno adventsko školsko jutro provedeno u muzeju i isprepleteno nadolazećim duhom Božića i novogodišnjih blagdana.

Tea Vidaić

krakovske jaslice2