ŠŠK Idro

idro

Prvi članovi Izvršnog odbora kluba bili su:
                    Franko Marnika prof. predsjednik
                    Žarko Jakšić prof. tajnik
                    Loris Vidaković rizničar
                    Dragan Gačina predstavnik grada
                    Srećko Skoblar predstavnik članova utemeljitelja
                    Marija Filipi predstavnik roditelja
                    Ante Durut predstavnik učenika

Članovi kluba su učenici Pomorske škole kao i profesori koji žele znanjem i radom pomoći učenicima. Klub je osnovan sa ciljem angažiranja učenika izvan nastavnog procesa. Ovakvim angažiranjem učenici Pomorske škole svoje slobodno vrijeme upotpunjuju stjecanjem športskih vještina.

Od osnivanja u klubu djeluju rukometna, nogometna, košarkaška, jedriličarska sekcija kao i sekcija borilačkih vještina. U novije vrijeme osnovana je i ženska odbojkaška sekcija.
Članovi svih sekcija kondicijski se osposobljavaju u klubskoj teretani gdje ujedno djeluje sekcija bodybuildinga.
Školska dvorana ima 4 prostorije te dvije odvojene svlačionice sa tuševima i sanitarnim čvorovima. Za profesore, članove kluba, osnovali smo sekciju rekreacije.

Sekcija je ujedno i član udruge "Sport za sve" Hrvatskog saveza sportske rekreacije. Treninzi za sve sekcije održavaju se svaki dan u popodnevnim satima uz stručno vodstvo naših nastavnika tjelesnog odgoja.

Od 1997 godine ŠŠK "IDRO" organizira memorijalni malonogometni turnir "prof. Ivo Hekman" na uspomenu na našeg profesora. Ove godine u sklopu dana grada Zadra održan je šesti po redu turnir na kojem sudjeluju radne organizacije koje imaju dodira sa morem.

Od osnivanja sve sekcije djeluju kontinuirano, te su postignuti zapaženi rezultati.
Sekcija jedrenja pod vodstvom skipera profesora Franka Marnike sudjelovala je na svim važnijim regatama održanim u Zadarskoj županiji.

Učenici sa svojim skiperom postigli su slijedeće uspjehe:
                    Božićna jedriličarska regata Zadar - Biograd - Zadar 1996. g. I mjesto u V grupi, klasa Elan 31.
                    Tankerska regata 1997. g. I. mjesto na 40-u obljetnicu osnutka škole.
                    Regata "Joshua Slokum" 1998. g. II. mjesto u V. grupi, klasa Elan 31.
                    Regata 8. Kup "Zlatne luke" 1999. g. III. mjesto krstaši klasa Elan 31.
                    Tankerska regata 2000. g. II. mjesto krstaši klasa Elan 31.

Trenutno se priprema nova jedriličarska ekipa koja će vjerujemo nastaviti sa tradicionalnim uspjesima dosadašnje ekipe.

Sekcija rekreacije čiji su članovi profesorice i profesori Pomorske škole, aktivna je od rujna 1996. g.

Sekcija ima registriranih 16 članova, koji su i članovi školskog kluba. Od 1997 godine rekreativci sudjeluju na hrvatskom festivalu sportske rekreacije koji se svake godine održava u Rovinju. 1999. g. ekipa rekreativaca osvojila je II. mjesto na košarkaškom turniru u Rovinju. Sudjelovala je 2000. godine na Europskom festivalu sportske rekreacije održanom u Poreću i na košarkaškom turniru osvojila II. mjesto.

Najaktivnija sekcija školskog kluba je rukometna sekcija u kojoj naša škola drži srednjoškolski primat. Sudjelovali smo u Kaštelima 1997. g. na kvalifikacijama za 1. Hrvatsku kadetsku rukometnu ligu, ali nismo se uspjeli kvalificirati.

30.ožujka 2009. , košarkaši su postali prvaci skupine jug pobjedivši ekipu Ekonomske škole Zadar

Prvaci skupine Jug

ikona Aparat

29. travnja 2016. učenici pomorske škole Zadar osvojili su treće mjesto na državnom prvenstvu u odbojci